Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
ISSN: 1302-6879
Kullanıcı Adı
Şifre
Yeni Üye|Şifremi Unuttum
HAKEM ve EDİTÖR GİRİŞİ Yayın İlkeleri Sık Sorulan Sorular Kurullar Editörler Tarandığımız İndexler Açık Erişim Politikası Etik İlkeler ve Yayın Politikası Telif Hakı
Bugünkü Ziyaret
: 1276
Toplam Ziyaret
: 3308394

Dergimize gönderilen makaleler benzerlik kontrol programı olan ithenticate ile taranmaktadır. Benzerlik oranının yüksek çıkması durumunda makale reddedilir. Kabul edilen makaleler raporuyla birlikte hakemlere sunulmaktadır.

Makaleler için %20 ve üzeri benzerlik oranları kabul edilmemektedir.
Yıl:2017 Cilt: 1  Sayı: 35  Alan: Sosyal Bilimler

Arif GEZER
SÜNNETİN ÖNEMİ VE BAĞLAYICILIĞI
 
Hadis ve Sünnet konusu son zamanlarda çok tartışılmaktadır. Fakat maalesef bu tartışmalar daha çok, onun dindeki yerini tartışmalı bir hale getirmektedir. Oysaki Sünnet olmadan Kuran’ın anlaşılması ve tatbik edilmesi mümkün değildir. Kuran’ın anlaşılamaması ve uygulanamaması ise İslam’ın yok edilmesi demektir. Dolayısıyla Hadis ve Sünnete yapılan her bir saldırı veya onları tahkir, doğrudan İslam’a yapılan bir saldırı ve tahkir anlamına gelmektedir. Biz bu çalışmamızda, zamanımızda gittikçe revaç bulan bu saldırıların zararlarını önlemek adına Hadis ve Sünnetin İslam’daki önemine dikkat çekiyoruz.

Anahtar Kelimeler: Hadis, Sünnet, Kuran, İslam, Bağlayıcılık.THE IMPORTANCE OF SUNNAH AND ITS BINDING
 
The topic of Hadith and Sunnah has been discussed a lot recently. But unfortunately these debates are more likely to make her place of doubt. However, without the Sunnah, the Koran can not be understood and applied. The inability to understand the Koran is the destruction of Islam. Therefore, Each attack on Hadith and Sunnah means an attack on Islam directly. In this work, we pay attention to the importance of Hadith and Sunnah in Islam. We want to prevent, at least in part, the damage of theese attacks, which are becoming increasingly popular in our time.

Keywords: Hadith, Sunnah, Koran, Islam, Binding.Tam Metin

Copyright 2023 Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi. | Xdizayn